» » З 1 липня зросли посадові оклади працівників бюджетної сфери

З 1 липня зросли посадові оклади працівників бюджетної сфери

Автор: Press-Centre від 5-07-2011, 13:00
З 1 липня зросли посадові оклади працівників бюджетної сфериОдним із шляхів підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери є поетапне збільшення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та відповідне підвищення посадових окладів працівників за іншими тарифними розрядами. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 травня 2011 року № 524 „Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”. Зазначеною постановою підвищено посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 липня (635 грн.), з 1 вересня (641 грн.), з 1 жовтня (660 грн.) та з 1 грудня (704 грн.).

Це дозволить до кінця цього року підвищити посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС порівняно із червнем на 12,6 відсотка та зменшити грошовий розрив між мінімальною заробітною платою та посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС. З підвищенням посадового окладу працівника І тарифного розряду будуть підвищені посадові оклади (ставки) інших категорій працівників бюджетної сфери, які встановлюються за ЄТС. Наприклад, з 1 липня цього року, посадовий оклад вчителя вищої категорії буде становити 1346 грн.( в січні ц.р. – 1300 грн.), лікаря-хірурга вищої кваліфікаційної категорії – 1537 грн. ( в січні ц.р. – 1483 грн.). До кінця року посадові оклади будуть підвищуватись ще тричі і оклад вчителя буде становити 1492 гривні, а лікаря-хірурга – 1704 гривні.
Також, з метою забезпечення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці працівників за 1 – 7 тарифними розрядами ЄТС передбачається, що наприклад, з 1 липня цього року у штатних розписах посадові оклади працівників, посади яких віднесені до цих тарифних розрядів, будуть установлюватись у таких розмірах: І тарифного розряду – 960 гривень, 2 – 965 гривень, 3 – 975 гривень, 4 – 985 гривень, 5 – 995 гривень, 6 – 1005 гривень, 7 – 1015 гривень. Таке підвищення стосується 3,5 млн. працівників. Крім того, запроваджено виплату одноразової грошової допомоги у розмірі пяти мінімальних заробітних плат випускникам медичних та фармацевтичних вузів, які виявили бажання працювати в сільській місцевості та селищах міського типу і уклали договір на строк не менше 3-х років. а також молодим спеціалістам, які працюватимуть на посадах лікарів загальної практики: сімейних лікарів, дільничних лікарів-педіатрів та лікарів-терапевтів.
Для медичних та фармацевтичних працівників з 1 січня 2012 року запроваджується виплата допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки. Також буде забезпечено збереження за медичними і фармацевтичними працівниками державних і комунальних закладів (установ), які направляються на підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, середньої заробітної плати за кожним місцем роботи. З 1 вересня цього року встановлюється надбавка за вислугу років окремим категоріям працівників соціальної сфери – від 10 до 30 відсотків посадового окладу.
На реалізацію вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.11 № 524 та постанов від 16.02.2011 року № 123 щодо підвищення престижності праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, від 23.03.2011 року № 373 щодо поширення 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників навчальних закладів, інших установ і організацій незалежно від їх підпорядкування, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо соціальних показників бюджету)" враховано додаткові видатки в обсязі 2 336,5 млн. гривень. Цей Закон прийнято Верховною Радою України 14 червня 2011 року. Питання подальшого підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери у 2011 році буде розглядатись з урахуванням результатів виконання зведеного бюджету за ІІ та ІІІ квартали, а на 2012 рік - при підготовці проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік”.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
Информация

Ласкаво просимо на наш сайт