Чому нова пломба шорстка: причини та способи виправлення

Пломбування зубів є однією з найпоширеніших процедур стоматології. Вона виконується для відновлення пошкоджених зубів та запобігання подальшому розвитку карієсу. Після пломбування пацієнти часто помічають, що нова пломба приходить на дотик шорсткою.

Причина шорсткості нової пломби полягає у матеріалі, який використовується для її виготовлення. Одним із найпоширеніших матеріалів для пломбування зубів є композитна смола. Цей матеріал має текстуру, яка створює шорстку поверхню пломби.

Шорсткість нової пломби може викликати дискомфорт у пацієнта Однак, згодом, ця шорсткість стає менш помітною, оскільки поверхня пломби може стати гладкою при щоденному жуванні та контакті з їжею. Крім того, лікар може скористатися спеціальним інструментом для полірування пломби та усунення шорсткості, якщо це необхідно.

Чому нова пломба шорстка?
ПричинаПояснення
1Неправильне нанесення матеріалу
2Пересушування пломбуючого матеріалу
3Пориста структура пломбуючого матеріалу
4Відсутність полірування після нанесення

Чому пломба шорстка?

На шорсткій поверхні швидше накопичується зубний наліт, а там недалеко і до карієсу. Звідси ще одна ознака якісної пломби – гладкість.

Як зрозуміти, що пломба зроблена погано?

Порожнечі, мікротріщини, що нависають краю – Це ознаки безграмотного лікування. Такі пломби не протримаються довго. До того ж під краями, що нависають, будуть накопичуватися залишки їжі, які неможливо вичистити щіткою або ниткою.

Скільки часу твердіє пломба?

Після встановлення хімічної пломби від їжі та напоїв варто утриматися на пару годин, тому що за цей час матеріал остаточно твердне. Протягом доби після встановлення пломби варто вживати тільки їжу нейтральної температури: занадто гарячі або холодні продукти можуть негативно позначитися на якості пломби.

Як має відчуватися пломба?

Пломба не повинна відчуватися та змінювати прикус. Не соромтеся говорити про дискомфорт свого лікаря – часом завершальний етап обробки пломби може займати навіть більше часу, ніж видалення каріозних порожнин і накладання пломбувального матеріалу. Після лікування через 1,5-2 години закінчує свою дію анестезія.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *